Ozonowanie to obecnie najlepszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób sterylizacji samochodu. Ma to znaczenie wszędzie tam, gdzie kierowcy spotykają się z wieloma pasażerami, którzy mogą być potencjalnie zakażeni np. koronawirusem.

Sterylne auto to gwarancja bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów. Przy okazji ozonowania z pojazdu usuwane są również wszystkie przykre zapachy, a przy włączonej klimatyzacji można dodatkowo ją wysterylizować, pozbywając się ewentualnego zagrzybienia przewodów.

Po ozonowaniu w aucie pozostaje świeże powietrze, które czuć jeszcze długo po całym zabiegu. Ozon w dużym stężeniu zabija bowiem nie tylko wirusy i grzyby, ale bez skrupułów działa również na pleśń i roztocza. Cała operacja, przeprowadzana przy użyciu profesjonalnego, wydajnego sprzętu trwa kilkadziesiąt minut (zależnie od stopnia zabrudzenia auta). Po wszystkim właściciel pojazdu otrzymuje stosowny certyfikat i rusza w świat.

Po Bydgoszczy i okolicach jeździ aktywnie grubo ponad tysiąc taksówek, dochodzą przewoźnicy spod znaku Bolta i przedsiębiorcy wykonujący przewozy busami. Grzechem byłoby przegapić ofertę codziennego ozonowania w cenie 15 złotych za dzień przy miesięcznym abonamencie w cenie poniżej 400 złotych.

Z oferty ozonowania samochodów korzystają nie tylko zawodowi kierowcy. Zalety usługi poznali choćby właściciele aut, którzy na przykład często przewożą zwierzęta. Ozonowanie w tym przypadku przynosi znakomite rezultaty. Nawet kierowcy, wyjeżdżający sporadycznie, powinni rozważyć ozonowanie auta przynajmniej raz na pół roku. Usunięcie z pojazdu wszystkich drobnoustrojów przyniesie korzyści nie tylko dla samochodu, ale przede wszystkim dla osób go użytkujących.