Serwis klimatyzacji samochodowej Bydgoszcz Fordon

Klimatyzacja samochodowa to obecnie podstawowe wyposażenie pojazdu. Każdy kierowca doskonale wie jak nieprzyjemna jest podróż w upalny dzień gdy klimatyzacja nie działa. Uniknij takiej niespodzianki, odwiedź nasz warsztat i wykonaj kontrolę układu! Zajmujemy się kompleksową obsługą układów klimatyzacji napełnionych zarówno starym jak i nowym(R-134a oraz R-1234yf) czynnikiem. Długoletnie doświadczenie i profesjonalny sprzęt diagnostyczny pozwoli na szybką i trafną ocenę sytuacji w przypadku nieszczelności. Posiadamy uprawnienia do obsługi układów klimatyzacji!

Uniknij kolejek! Zadzwoń i umów się na wizytę już dziś!

nabijanie klimatyzacji fordon

Klimatyzacja — dlaczego należy o nią dbać?

Główną przyczyną słabego działania klimatyzacji jest zbyt mała ilość gazu w układzie. We współczesnych samochodach ilość stosowanego czynnika jest znacznie mniejsza niż w starszych modelach przez co nawet niewielki ubytek potrafi skutecznie obniżyć efektywność chłodzenia i komfort podróży. Ponadto pamiętać należy, iż czynnik chłodniczy jest jednocześnie nośnikiem oleju smarującego sprężarkę klimatyzacji oraz pozostałe podzespoły. Jazda ze zbyt małą ilością gazu a zwłaszcza z nieszczelnym układem w szybkim tempie prowadzi do uszkodzenia sprężarki a w konsekwencji do konieczności jej wymiany oraz płukaniem całego układu.

Aby klimatyzacja samochodowa działała skutecznie i bezawaryjnie warto wykonywać serwis raz w roku, najlepiej przed wystąpieniem upałów. 

Sprawdzanie szczelności układu klimatyzacji hydrogenem!

sprawdzanie szczelności klimatyzacji

Do jednej z najnowszych usług świadczonych w naszym warsztacie zalicza się sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji za pomocą specjalnej mieszanki wodoru i azotu. Pozwala ona na sprawdzenie szczelności pod wysokim ciśnieniem i z bardzo dużą precyzją. Cząsteczka wodoru to najmniejsza cząsteczka z całego układu okresowego, przez co posiada ona zdolność do przenikania przez nawet minimalne nieszczelności, nawet tam, gdzie standardowy gaz R134a czy R1234yf nie zdoła uciec. Detektor sygnalizuje ubytek i wskazuje miejsce wystąpienia usterki. Pozwala to na swego rodzaju prognozowanie wycieków i zapobieganie wystąpienia awarii.

Jaka jest cena serwisu klimatyzacji samochodowej w Bydgoszczy?

Cena napełnienia klimatyzacji samochodowej ściśle uzależniona od rodzaju i ilości gazu użytego w pojeździe.

Dla czynnika R134a podstawowy serwis* to koszt 130zł, każde rozpoczęte 100g czynnika to 35zł
Dla czynnika R1234yf podstawowy serwis* to koszt 200zł, każde rozpoczęte 100g czynnika to koszt 90zł
Ozonowanie klimatyzacji 50zł
Wymiana filtra kabinowego od 30zł (cena uzależniona od trudności wymiany)

*podstawowy serwis obejmuje podłączenie maszyny, opróżnienie układu ze starego czynnika i oleju, próżniowy test szczelności, osuszenie układu klimatyzacji, napełnienie układu nominalną ilością czynnika oraz nowym olejem, test działania układu.

Należy pamiętać, iż dokładna wycena usługi napełnienia klimatyzacji nie jest możliwa przed podłączeniem maszyny. Koszt ten w głównej mierze uzależniony jest od ilości czynnika znajdującej się w układzie. Dopiero po usunięciu czynnika i zważeniu go wiadomo ile gramów czynnika trzeba będzie uzupełnić

Ile czasu pochłania serwis klimatyzacji samochodowej w Bydgoszczy?

Podłączenie maszyny i przeprowadzenie podstawowego serwisu (test szczelności, wymiana oleju, napełnienie układu) trwa około 40 minut. Ozonowanie to zabieg na który musimy poświęcić 20-30 minut.

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej

Dla Państwa bezpieczeństwa oferujemy najskuteczniejszą metodę odgrzybiania układu klimatyzacji – ozonowanie. Jednorazowy zabieg dla auta osobowego trwa około 20-30 minut. Aby odgrzybianie było skuteczne należy koniecznie wymienić filtr kabinowy!

ozonowanie klimatyzacji fordon

Naprawa klimatyzacji samochodowej

W razie konieczności w naszym warsztacie dokonamy również naprawy układu klimatyzacji. Oferujemy między innymi:

  • wymianę chłodnicy (skraplacza) klimatyzacji
  • wymianę osuszacza
  • naprawę przewodów
  • dorabianie przewodów klimatyzacji
  • wymianę sprężarki klimatyzacji
  • płukanie układu klimatyzacji
  • wymiana filtra kabinoweg
naprawa klimatyzacji fordon

Potrzebujesz innej usługi? Sprawdź również:

Znajdziesz nas również na platformie Motointegrator.pl

warsztat samochodowy bydgoszcz, serwis klimatyzacji bydgoszcz, fordonie w bydgoszczy, dzielnicy fordon, najlepszy serwis klimatyzacji samochodowej, ługi serwis klimatyzacji samochodowej

serwis klimatyzacji samochodowej bydgoszcz