Stało się: wydarzył się wypadek albo samochód zaszwankował – i to akurat Tobie. Jeśli telefon do przyjaciela nie pomoże wybrnąć Ci z sytuacji, zadzwoń po profesjonalną pomoc drogową.

Laweta dla Twojego auta jest jak karetka dla chorego. Coś w tym jest: Twój samochód przecież – jak by nie patrzeć – na swój sposób zachorował. I laweta jest tutaj jak karetka, bo w mig dojeżdża na miejsce. Pomoc drogowa większości z nas kojarzy się z jej asystą krótko po wypadku drogowym bądź po kolizji. Warto wybrać jednak pomoc drogową, która oferuje kompleksową usługę. To znaczy, stanie na wysokości zadania, gdy auto będzie uczestniczyło w zdarzeniu drogowym, odmówi posłuszeństwa na trasie, zastrajkuje podczas odpalania albo gdy przez pomyłkę kierowca zatrzaśnie drzwi, a w środku zostaną kluczyki.

Pomoc drogowa nie może być firmą przypadkową. Musi być wpisana do rejestru podmiotów gospodarczych, posiadać licencję transportową oraz OC przewoźnika. Pracownicy tej firmy muszą natomiast nie tylko posiadać odpowiednie kwalifikacje, ale także umiejętności, w tym techniczne. Kierujący lawetą czy holownikiem nie jest bowiem zwyczajnym kierowcą. On jest jednocześnie operatorem specjalistycznych urządzeń. Obsługa wyciągarki, rampy czy stateczników to elementy jego codziennej pracy.

Wysokiej jakości bezpieczne i nowoczesne lawety oraz holowniki także mają znaczenie. Zabytki są cenione, ale nie w pomocy drogowej. Pojazdy pomocy drogowej mają ratować z opresji, a nie same potrzebować ratunku.