Firmy, świadczące usługi w zakresie pomocy drogowej, oferują nie tylko przewóz aut na lawetach, ale również holowanie. Tyle, że większość z nich zapewnia pomoc w odniesieniu do samochodów osobowych. Problem może się pojawić, gdy pilnie potrzebny będzie transport dla innego rodzaju pojazdu albo dla maszyny.

Ze statystyk Towarzystwa Ubezpieczeniowego Compensa wynika, że średnio co 3. samochód, który uległ awarii, udaje się naprawić na miejscu zdarzenia. To dzięki temu, że przyjedzie laweta i będzie w stanie uruchomić pojazd. Nie zawsze jednak ta laweta sprosta zadaniu: wiele lawet jest przystosowanych jedynie do przewozu samochodów osobowych.

Są na szczęście jednak już firmy, które prześcigają konkurencję i oferują Klientom znacznie szerszy zakres działań. Warto postawić na współpracę z profesjonalną firmą, zapewniającą, oprócz transportu i holowania samochodów osobowych, samochodów dostawczych i samochodów ciężarowych, również usługi specjalistyczne. Do tych zalicza się chociażby holowanie autobusów i autokarów, transport maszyn rolniczych, transport wózków widłowych, transport maszyn budowlanych i wszelkich innych pojazdów, a nawet transport łodzi.